
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 4 |
| Slew Rate | 170 mV/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 130 dB |
| Input Bias Current | 10 pA |
| Gain Bandwidth Product | 350 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 5 µV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 130 dB |
| Input Voltage Noise Density | 140 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | CMOS Operational Amplifier |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
Stock: 4460
Distributors
pcbx
Unit Price$1.03056
Ext.Price$1.03056
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.03056 | $1.03056 |
| 10 | $0.92448 | $9.24480 |
| 25 | $0.80596 | $20.14900 |
| 50 | $0.70264 | $35.13200 |
| 100 | $0.61256 | $61.25600 |
| 300 | $0.59703 | $179.10900 |
| 500 | $0.58190 | $290.95000 |
| 1000 | $0.55125 | $551.25000 |
